Je ziet ze dagelijks op tv bij de reclames: geluksmomentjes. Als je dát product gebruikt nou dan….. gaat de wereld voor je open. Maar wat als die geluksmomentjes op termijn zorgen voor een ongelukkig leven? Natuurlijk, het is érg lekker en je eet en drinkt er graag veel van. Dat is ook de bedoeling van die reclames. Weet dat dit kort geluk leidt tot lang ongelukkig zijn.
Geluksmomentjes die ongelukkig maken
Gisteren was het groot op het nieuws: van al die geluksmomentjes worden we als bevolking steeds jonger chronisch ziek, er ontstaan steeds meer psychische klachten! Vele instanties slaan alarm. Het is overigens niks nieuws, het is al járen en járen bekend. Maar als het nu in het nieuws komt dan zal het wel ernstig zijn. En dat is het ook.
We ontwikkelen chronische ziekten door o.a. onze huidige eet- en drinkgewoonten die ons o.a. overgewicht bezorgen. Over welke ziekten hebben we het dan? Diabetes type 2, Hart- en Vaatziekten, Kanker, niet-alcoholische leververvetting, darmproblemen, psychische problemen enzovoort. Het ligt niet in mijn aard om doemscenario’s te beschrijven, alhoewel de marketeers daar anders over denken, want dan kom je meer in actie zeggen ze. Ben jij al één van die chronisch zieken dan hoef ik het er nu niet nog even extra, extra in te wrijven nietwaar?
Wat koop je in de supermarkt
Waar gaat het om: 3/4 van wat aangeboden wordt in de supermarkten kun je beter overslaan: veel suiker is bijvoorbeeld een boosdoener. Er wordt al lang gesproken over een suikertax. Die is gedeeltelijk ingevoerd maar men vindt altijd weer een achterdeurtje om deze te omzeilen. Waar niet over gepraat wordt zijn alle toevoegingen zoals smaakverbeteraars, suikervervangers, kleurstoffen etcetera. Onzichtbare dikmakers. Onschadelijk per drankje of maaltijd, schadelijker dan je denkt als kant-en-klaar gemaksvoedsel, zoete dranken en alcohol dagelijks op je menu staan. Om nog maar niet te spreken over pesticiden en andere chemische rotzooi dat in je eten zit, terwijl jij denkt dat je gezond bezig bent. Als je hierover meer wilt weten kijk dan eens bij Foodwatch. Je schrikt ervan wat zij nationaal en internationaal aan de kaak stellen. Jammer dat de NVWA (voedsel en waren autoriteit van de overheid) niet beter zijn werk doet. Maar het is dan ook goed lobbyen in Den Haag en daarbuiten.
Heb je al gekeken en schrik jij ook? Mooi!
Hoog tijd om je gezondheid in eigen hand te nemen.
Want we kunnen nu wel klagen dat onze zorgkosten zo omhoog gaan, maar je kunt zelf veel doen om zo lang mogelijk gezond te blijven. Verandering komt niet van de overheid, zeg ik altijd, ze komt van jou!
Wat ik van je vraag is eens goed naar je eigen eet- en drinkpatroon te kijken. Wonderen zijn de wereld nog steeds niet uit. Dus wat let je om te kijken of die wonderen bij jou ook kunnen gebeuren? Simpel door je eet- en drinkgewoonten aan te passen? Hippocrates zei het al: laat je voeding je medicijn zijn. Is dat wetenschappelijk bewezen? Jazeker! Daar is steeds meer bewijs van, niet alleen ‘wetenschappelijk’ maar vooral in de praktijk.
Ben je nu nog gezond maar heb je allerlei vage klachten? Kijk ook dan eens naar je eet- en drinkgewoonten, voordat het te laat is en je hemel en aarde moet bewegen om weer te herstellen.
Eén van de dingen die je zelf kunt doen is NU! besluiten om het anders te gaan doen.
Zeg jij nu dat jij het niet kunt en dat je die geweldige afslankpillen en maagoperaties nodig hebt? En dan is het probleem over? Niets is minder waar. Maagoperaties hebben ook veel invloed op je dagelijks leven erna. Dat mag niet gebaggatellisseerd worden. En die afslankpillen zijn niet zo ongevaarlijk als ze lijken. Bovendien heb je niets gedaan aan de oorzaak. Je hebt deze ingrepen vaak niet nodig als je al begint met kleine veranderingen aan te brengen. Begin bijvoorbeeld eens de frisdranken te laten staan.
Je kunt meer dan je denkt. En daar zit het hem ook in: je krijgt altijd gelijk als je je denken hetzelfde houdt. Als je denkt dat het moeilijk is, dan ís dat ook zo. Denk maar eens niet aan die roze olifant en je ziet ze ineens overal. Ga denken dat je het kunt.
Trouwens, je hoeft het niet alleen te doen. Je gaat dan leren hoe je een gezond eet- en leefpatroon ook volhoudt: dat geeft je vele geluksmomentjes die je anders nooit had ontdekt en die goed zijn voor je, ook op de lange termijn.
Wat kan ik voor je doen:
- je het vertrouwen geven dat jij en vooral jij goed voor jezelf kunt zorgen
- je ondersteunen als het niet lukt en het moeilijk lijkt, zodat het wél lukt
- je tips geven hoe jij vele geluksmomentjes zult hebben om weer gezonder te worden en te voelen
- je tips geven hoe jij vele gezonde geluksmomentjes zult hebben ook als je ouder wordt
- je lekkere, gemakkelijke en snelklaar recepten geven die ik hoogstpersoonlijk heb getest
Wat kun je zelf doen:
- leren op je eigen kracht te vertrouwen
- actie ondernemen
- vele kleine stapjes geven ook resultaat naar een betere gezondheid en meer geluksmomenten
- lief zijn voor jezelf
Onderneem dus NU actie: ga op onderzoek uit, zoek ondersteuning: leef bewust. Ik wens je veel geluksmomentjes voor de rest van je leven!
Als je ondersteuning van mij wilt, neem dan Contact met mij op en maak een afspraak voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek.
0 reacties